Туторіал з встановлення Google Analytics 4 для початківців
Детальні інструкція з установки Google Analytics 4
Порівняно з попередніми версіями, GA4 є повністю оновленою платформою. Новий інтерфейс, новий шаблон тегів у Менеджері тегів Google, нова модель даних, нові кроки для налаштування тощо.
Це викликає багато питань: з чого почати? Яким має бути оптимальне налаштування?
Якщо ви не впевнені, як почати, ви прийшли в потрібне місце. У цьому гайді по Google Analytics 4 я покажу точні перші кроки, а також дам деякі подальші вказівки. Внизу можна отримати pdf файл зі зручною інструкцією, ну і звісно ж запрошую на свій курс з аналітики по кнопці:
Установіть Google Analytics 4 за допомогою Google Tag Manager
Зараз розглянемо одну з основних і фундаментальних тем – як інсталювати Google Analytics 4. Ми зробимо це за допомогою Менеджера тегів Google. Ось процес встановлення Google Analytics 4 за допомогою Google Tag Manager:
Створіть новий ресурс GA4
Створіть потік даних
Скопіюйте ідентифікатор вимірювання
Створіть тег Google
Вставте ідентифікатор вимірювання та налаштуйте активацію тегу під час події ініціалізації
Перегляньте/тестуйте новий тег
Опублікуйте зміни в Менеджері тегів Google
1. Створіть ресурс Google Analytics 4 і потік даних
Якщо ви хочете створити новий ресурс Google Analytics 4, перейдіть до розділу «Адміністратор» інтерфейсу Google Analytics (натиснувши «Адміністратор» у нижньому лівому куті), а потім (у розділі «Власність») натисніть «Створити ресурс».
Потім введіть назву вашої власності. Це може бути назва вашого веб-сайту, вашої компанії, бренду тощо. Виберіть країну вашої компанії, звітний часовий пояс і основну валюту, у якій працює ваш бізнес.
Потім натисніть Далі та дайте відповідь на кілька запитань. Потім вам потрібно буде вибрати бізнес-цілі. На основі цих виборів звіти, які ви матимете в інтерфейсі, також зміняться. Щоб спростити роботу прямо зараз, виберіть Отримати базові звіти.
Натисніть Створити.
Наступним кроком є налаштування вашого першого потоку даних. Це джерело даних, з якого події надсилатимуться у ваш ресурс Google Analytics 4. Ви можете мати кілька джерел даних в одному ресурсі. Наприклад, три веб-ресурси: 1 для програми Android і 1 для програми iOS.
Але в більшості випадків, коли ви відстежуєте веб-сайти, достатньо мати лише один веб-потік (навіть якщо ви відстежуєте за допомогою нього кілька веб-сайтів).
У цій публікації я зосереджусь на веб- потоці. Виберіть його.
Потім введіть URL-адресу свого веб-сайту (наприклад, https://www.mywebsite.com). Зауважте, що протокол (https) уже вибрано. Після цього введіть назву свого сайту.
Коли ви створюєте веб-потік даних у Google Analytics 4, ви можете ввімкнути або вимкнути Enhanced Measurement (Розширена статистика). Його розроблено, щоб допомогти маркетологам отримувати якомога більше подій у звітах, не співпрацюючи з розробниками та не налаштовуючи їх у Менеджері тегів Google.
За замовчуванням ця функція ввімкнена та автоматично відстежуватиме такі події:
Перегляд сторінки (назва події: page_view )
Scroll (назва події: scroll )
Клік вихідного посилання (назва події: клік із параметром вихідний: true)
Пошук на сайті (назва події: view_search_results )
Залучення відео (події: video_start , video_progress , video_complete )
Завантаження файлу (назва події: file_download )
Подання форми (назва події: form_start і form_submit )
Якщо ви хочете, ви можете вимкнути/увімкнути події окремо. Ви можете зробити це, клацнувши значок шестірні в розділі Розширена статистика, а потім натиснувши кнопки-перемикачі.
Коли будете готові, натисніть кнопку Створити потік .
2. Установіть Google Analytics 4 із Google Tag Manager
Коли ви створюєте потік даних (веб), ви побачите ідентифікатор вимірювання.
Скопіюйте це. Нам потрібно буде використати його в Менеджері тегів Google.
До речі, якщо ви заблукаєте в інтерфейсі GA4 і вам знадобиться ще раз відвідати цю сторінку, перейдіть до «Адміністратор» > «Потоки даних» > виберіть останній створений потік, а потім ви повернетеся до того самого вікна, яке я відобразив на знімку екрана вище.
Потім перейдіть до свого контейнера Менеджера тегів Google (якщо ви не працювали з ним, ось навчальний посібник про те, як почати ) > Теги > Новий > Google Analytics і виберіть Тег Google .
У полі Tag ID введіть ідентифікатор, який ви скопіювали в інтерфейсі GA4.
У розділі «Запуск» виберіть «Ініціалізація – усі сторінки», а потім назвіть тег, наприклад, Google Tag .
3. Опублікуйте свої зміни в Менеджері тегів Google
Переконавшись, що дані надходять і відображаються належним чином, ви повинні надіслати зміни GA4 у контейнер GTM і опублікувати їх.
Ви можете зробити це, натиснувши кнопку НАДІСЛАТИ у верхньому правому куті, а потім виконайте всі інші кроки, які просить вас виконати інтерфейс користувача.
Після цього ви незабаром почнете бачити нові дані у своїх звітах у реальному часі.
4. Звіти Google Analytics 4 Realtime
На лівій бічній панелі інтерфейсу Google Analytics 4 перейдіть до Звіти > У реальному часі . Тут ви побачите дані, які надходять у ваші звіти. На відміну від попередньої версії (Universal Analytics), новий звіт пропонує вам можливість переглядати дані на набагато більш детальному рівні.
Спочатку ви побачите карту та купу карток із джерелами трафіку, найпопулярнішими подіями та кількістю користувачів за останні 30 хвилин.
Ви також можете переглянути знімок окремого користувача. Ви можете зробити це, натиснувши кнопку Переглянути знімок користувача у верхньому правому куті.
Після того як ви встановили Google Analytics 4 на своєму веб-сайті, наступним кроком буде впровадження відстеження подій. Вони є основою вашого налаштування GA. Кожна взаємодія, яку ви хочете виміряти, є подією.
Але це вже інша історія.
Якщо ж ви хочете отримати більш детальну інструкцію, то заповніть цю легку форму та отримайте зручний pdf файл з покроковими зображеннями козної дії. Також там є окремий розділ по встановленню Google Analytics 4 Wix, Prom та Wordpress.